Jak jsem si vydělal na svůj první počítač?
Být obsypán výpočetní technikou dnes není žádný problém. Dnes spíš vidím, že má počítač každý. Jen přesně neví co s ním dělat aby ten stroj pracoval pro lidi a ne obráceně. Ale kde jsme my, starší vzali na svůj první počítač? Mnozí z nás museli pracovat. Pak chtěli svou investici zpět a pracovali znovu ...
Ať to již bylo ve skutečnosti trošku jinak, platí stále jedno pravidlo. "Zvýšené pracovní úsilí". Toto je pro mnoho lidí nehezký termín. Někdo odporuje pojem "zvýšené", jiný "pracovní" a někteří nenávidí samotný termín "úsilí".
Pracoval jsem od nevidím do nevidím. Po staru od úmoru do úmoru. Měl jsem vizi a chtěl jsem ji dosáhnout. Jak jednoduché.
Vyzkoušel jsem mnoho různých povolání. To, které považuji za velmi důležité je obchodník. Abyste pochopili jak svět funguje staňte se skutečným obchodníkem. Myslím obchodník myšlením, nikoliv prodavač párků na nádraží. Ale začít jako prodavač klidně můžete. Každý nějak začínal. Víte kolik jsem musel prodat kačen, abychom si mohli dnes dovolit vybavit každého redaktora laptopem?
Naštěstí jsou mezi námi líné lemry, které budou raději šetřit každou korunu a doma si "leštit rezavou škodovku". Pro tyto jsou typické argumenty proč a co nejde. Na svůj počítač dostanou peníze od rodičů, takové pak vidíte hodiny a hodiny řešit blbosti na Skype nebo ICQ a jejich pracovní výkon je na bodě mrazu. Inu lemry. Už jste takovou línou lemru potkali?
Přátelé, podporujme
tyto líné lemry!
A važme si jich!
Pak bychom my, nebyli tak úspěšní!